VESELA SI TACAMURI PENTRU MASA

Nádobí – Důležitost kvality a designu

;base64,

Správné nádobí pro váš domov je základním prvkem pro pořádání skvělých večírků a základním prvkem každodenního jídla doma. Výběrem správného nádobí je možné mít perfektní jídelní set pro formální i neformální situace.

Termín nádobí se vztahuje na množství různých předmětů, od šálků a podšálků po talíře a misky; někteří dokonce považují sklenice a stolní dekorace, jako jsou ubrousky a koření, za nádobí, ačkoli tomu tak není. S takovou škálou různých dílů, ze kterých si můžete vybrat, je však důležité si to hned od začátku pořídit, nejen že vám to ušetří čas, ale z dlouhodobého hlediska také peníze.

Sada 6 šálků a podšálků na kávu nebo čaj, Cesiro, 220 ml, arktická bílá s šedou
Sada 4 jídelních talířů, kulatý, 26 cm, lesklá slonová kost/červená zdobená kudrnatými linkami
Jídelní set pro 4 osoby, s hlubokým talířem a miskou, kulatá, lesklá slonovina zdobená marockým designem
Sada 6 sklenic, Kyknos, 285 ml, Crystal Clear

Výběr nádobí závisí stejně na stylu a módě jako na praktičnosti. Každý, kdo kupuje nádobí, by se měl zamyslet nad tím, jak bude sadu používat. Bude to uchováno pro formální stolování? Vyjde pouze na Vánoce a jiné speciální příležitosti? Nebo bude sloužit každý den k večeři s rodinou? Když si položíte tyto otázky, mělo by být možné najít sadu, která splní vaše požadavky a poskytne vám mnoho let potěšení ze stolování.

Jídelní set pro 4 osoby, s hlubokým talířem a miskou, kulatá, lesklá červená
Jídelní set pro 4 osoby, s hlubokým talířem a mísou, kulatá, lesklá tmavě zelená
Jídelní set pro 4 osoby, s miskou, kulatá, lesklá slonová kost zdobená tmavě modrým okrajem

Jak již bylo zmíněno, praktičnost je základním faktorem při výběru nádobí; při nákupu sady je však vždy třeba zvážit design a estetiku. Nikdo přece nechce příšernou sadu nádobí, která se nechává pro zvláštní příležitosti jen proto, že se na ni majitelé nemohou dívat po celý rok. Bílá je vždy dobrá volba; neutrální barva umožňuje, aby se jídlo dostalo do centra pozornosti a působí jako dobré prostředí pro jakékoli kulinářské lahůdky, které se vám podaří vyrobit. Také bílé nádobí je obvykle poměrně levné vyměnit, pokud se rozbije.

Set32.jpg

Ne každý si však bude chtít pořídit obyčejnou a jednoduchou bílou sadu; k dispozici je mnoho různých designů a stylů, od klasických vzorů až po modernější a funky varianty. Rostoucím trendem v designu nádobí je použití tmavších barev, jako je černá a tmavě hnědá. Tyto hlubší barvy mohou být hladké nebo vzorované, ale oba styly nabízejí elegantní způsob servírování a prezentace jídla.

30974574-1-1.jpg
16-pcs-8.jpg

Při výběru nádobí je důležité vyzkoušet kvalitu předmětů. Každý kus vyrobený velkým výrobcem bude mít obvykle značku keramiky, ve které byl vyroben, obvykle známku kvality. Kromě toho se vždy vyplatí zkontrolovat, zda ve sklovině nejsou bubliny nebo malé dírky a praskliny; pokud jsou přítomny, tyto položky budou pravděpodobně nekvalitní.

Váza, 15,5 cm, lesklá modrá

Doufáme, že tento článek ukázal, že nádobí lze použít jak při neformálním, tak při formálním stolování. Také doufal, že zvýrazní řadu možností, které spotřebiteli nabízí. S tolika možnostmi je důležité prozkoumat jakoukoli položku a před nákupem ji pečlivě prostudovat.

Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *